Drugie miejsce Tura 1921 w turnieju WOŚP

Po raz trzeci Stowarzyszenie Edukacja, Kultura, Sport w Słodkowie zorganizowało turniej halowy w piłce nożnej wspierający Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Poprzednie dwa turnieje wygrał zespół MGKS Tur 1921 Turek, tym razem w finale nasi zawodnicy ulegli zespołowi FC Kawęczyn 2-0. Oba zespoły spotkały się wcześniej w fazie grupowej, gdzie Tur wygrał 3-2.

W turnieju udziało wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Tur w swojej grupie zmierzył się z zespołem Słodków I wygrywając 4-1. Bramki dla Tura zdobyli Kuba Młynarski x 2, Bartosz Grabowski i Maciej Maliński. W drugim meczu zmierzyliśmy się z OSP Cisew, remisując 1-1 po bramce Macieja Malińskiego. W ostatnim meczu grupowym graliśmy z FC Kawęczyn, wygrywając 3-2 po bramkach Bartka Stasiaka, Macieja Malińskiego i Kacpra Koszeli. Tur wyszedł z grupy na I miejscu.

W półfinale zmierzyliśmy się z Teleszyną Przykona, mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Tura zdobył Zbynek Kowalski. O miejscu w finale zdecydowały rzuty karne, które wygraliśmy 2-0. Bramki Młynarski i Maliński.

W finale zmierzyliśmy się z FC Kawęczyn. Niestety finał nie poszedł po naszej myśli. Bramkę dla Kawęczyna na 1-0 strzelił Jakub Dudek, a w ostatnim sekundach meczu, gdy Tur wycofał bramkarza straciliśmy bramkę na 2-0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kuba Dudek.

Tym razem wyniki nie były najważniejsze. Głównym celem turnieju było wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy zebrali blisko 1500 zł, które w całości przekazali na szczytny cel.

Tur wystąpił w składzie: Kacper Majcherek, Zbigniew Kowalski. Maciej Maliński, Bartosz Grabowski, Bartosz Stasiak, Kacper Koszela i Kuba Młynarski.