MICHAŁ DYBUS POWOŁANY DO KADRY WZPN W POZNANIU ROCZNIK 2002

Powołania do kadr WZPN na wyjazd do Niemiec

WZPN logo 200Reprezentacje dziewcząt U-16 i chłopców z rocznika 2002 w dniach 5-12 marca wezmą udział w wyjeździe do niemieckiego Barsinghausen na tygodniowy obóz w ramach współpracy Wielkopolskiego ZPN ze związkiem Dolnej Saksonii. Na zagraniczne zgrupowanie trenerzy powołali w sumie 38 podopiecznych.

Wyjazd do Niemiec jest kolejnym z owoców trwającej już od ponad dekady współpracy pomiędzy Wielkopolskim ZPN a jego odpowiednikiem z Dolnej Saksonii (NFV). Nasze reprezentacje przez tydzień przebywać będą w ośrodku w Barsinghausen - tym samym, w którym do Mistrzostw Świata w 2006 roku przygotowywała się reprezentacja Polski. Oprócz codziennych treningów rozegrają też w sumie pięć spotkań kontrolnych.

Kadra chłopców prowadzona przez trenera Mikołaja Patka liczyć będzie 20 zawodników. Zdecydowana większość to piłkarze poznańskich klubów - Lecha, Warty i Akademii Piłkarskiej Reissa. Najliczniej reprezentowanym klubem będzie jednak KKPK Medyk Konin. Spośród 18 powołanych piłkarek aż 13 trenuje bowiem na co dzień pod opieką Anny Gawrońskiej, która jednocześnie jest też trenerką kadry Wielkopolski. W trakcie wyjazdu do Niemiec zastępować ją będzie jednak selekcjonerka kadry U-13, Anna Jankowska.

Zawodniczki powołane do reprezentacji Wielkopolski U-16

Zofia Buszewska, Wiktoria Cisowska, Maria Jakubowska, Kinga Kozak, Karolina Majda, Maria Nowak, Julia Parecka, Weronika Piasecka, Alicja Piechocka, Weronika Szmatuła, Joanna Węcławek, Gabriela Zimecka, Aleksandra Żurek (wszystkie Medyk Konin), Beata Nowak, Marta Tomaszewska (obie Polonia Środa Wielkopolska), Maja Pustkowiak, Martyna Pustkowiak (obie Sokół Pniewy), Maja Broniszewska (Grom Wolsztyn).

Sztab szkoleniowy: Anna Jankowska (I trener), Łukasz Walczak (kierownik), Marcin Duszczak (fizjoterapeuta)

Zawodnicy powołani do reprezentacji Wielkopolski r. 2002

Krzysztof Bąkowski, Tymoteusz Czerwiński, Jakub Gil, Damian Makuch, Filip Małek, Franciszek Marzec, Jakub Niewiadomski, Eryk Olejnik, Jakub Pietrzak, Filip Wędzikowski, Dawid Wiciński (wszyscy Lech Poznań), Mikołaj Dorna, Aleks Nowacki, Marek Nyćkowiak, Łukasz Trocholepszy (wszsyscy AP Reissa), Mikołaj Libera, Kajetan Szmyt, Kacper Tomaszczak (wszyscy Warta Poznań), Michał Dybus (MKS Tur 1921 Turek), Wojciech Krygier (Canarinhos Skórzewo).

Sztab szkoleniowy: Mikołaj Patek (I trener), Mikołaj Szymczak (asystent), Tomasz Małek (kierownik).

Artykuł WZPN w Poznaniu