Młodzik mł Tura przegrywa w Koninie

Dnia 18 września nasza drużyna młodzika młodszego wybrała się do Konina na mecz ligowy z miejscowym Górnikiem. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, czego przykładem były składnie przeprowadzane akcje oraz większe posiadanie piłki. Drużyna Tura nie przestraszyła się jednak faworyzowanego Górnika i dzielnie walczyła o korzystny rezultat. Niestety w 20 minucie gry, po błędzie jednego z naszych zawodników, piłkę w siatce umieścił gracz z Konina. Gol ten niekorzystnie wpłynął na grę naszej drużyny, czego efektem były dwie kolejne bramki strzelone przez gospodarzy jeszcze w pierwszych 30 minutach spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. Na drugą połowę Tur wyszedł z kilkoma zmianami w składzie, lecz zbytnio nie zmieniło to obrazu gry. Górnik nadal lepiej prezentował się pod względem technicznym i taktycznym, ale nasza drużyna nadrabiała zaangażowaniem i zadziornością. Około 40 minuty, bardzo dobrym strzałem z kilkunastu metrów popisał się jeden z zawodników Górnika, a na tablicy pojawił się wynik 4:0. Kilka minut później kolejną bramkę strzelili gospodarze i kiedy wydawało się, że mecz zakończony zostanie wynikiem 5:0, drużyna Tura przeprowadziła przepiękną akcję zakończoną golem. Prawym skrzydłem przedarł się Szymon Warzych, zgrał piłkę do środka do wbiegającego Adama Dzierana, a ten wspaniałym strzałem w samo „okienko” pokonał bezsilnego bramkarza Górnika. Niestety było to honorowe trafienie naszej drużyny i mecz zakończył się wynikiem 5:1.