Podsumowanie przygotowań Seniorów

W sobotę o godz.16:00 na stadionie w Turku, nasz zespół zadebiutuje w klasie Okręgowej. Rywalem będzie zespół Wilków Wilczyn, który w poprzednim sezonie zajął 6 miejsce, zdobywając 55 punktów na co złożyło się 17 zwycięstw 4 remisy i 11 porażek.

Nasz zespół do nowego sezonu przygotowywał się na własnych obiektach, mając za sobą udany okres przygotowawczy, w którym wygrał cztery spotkania i raz schodził z boiska pokonany.

Wyniki meczów kontrolnych:

MKS Tur 1921 Turek - MKS Olimpia Koło (spadkowicz z IV ligi) 4:0 (bramki: 2x Bartosz Grabowski, Błażej Mierzwa, Hubert Tomczyk)

MKS Tur 1921 Turek - MGLKS Termy Uniejów (kl.Okręgowa liga) 5:0 (4x Beniamin Trzepacz, Bartosz Grabowski)

MKS Tur 1921 Turek - Jr. Starszy Górnik Konin Liga Wojewódzka 4:0 (3x Damian Bąkowski, Bartosz Grabowski)

MKS Tur 1921 Turek - Stal Pleszew 2:3 (Beniamin Trzepacz, Damian Bąkowski)

MKS Tur 1921 Turek - Warta Krzymów 3:2 ( 2x Jakub Dudek, Bartosz Grabowski)

Kadra naszego zespołu opierać się będzie jak w poprzednim sezonie na wychowankach naszego klubu, oraz zawodnikach którzy wcześniej reprezentowali barwy MKS Tur Turek. Na ten sezon do kadry włączony został, Michał Banasiak oraz Mateusz Paruszewski z grupy Juniora Młodszego.

Transfery runda jesienna sezon 2016/2017

Odeszli

Raźniewski Kamil Teleszyna Przykona definitywny, Mateusz Gościniak Grom Malanów definitywny, Damian Wodziński Kasztelania Brudzew definitywny, Jasiakiewicz Jakub nie wznowił treningów. Wypożyczenia do Wichru Dobra przedłużone zostały Albertowi Goślińskiemu i Konradowi Winiarskiemu. W tej rundzie nie zobaczymy Szymona Izydorczyka który przechodzi rehabilitację po rekonstrukcji kolana.

Przybyli:

Kowalski Zbigniew transfer definitywny z Gromu Malanów, zawodnik ten reprezentował barwy naszego klubu w rundzie wiosennej, gdzie wystąpił we wszystkich meczach strzelając 1 gola i zaliczając 6 asyst.

Lament Jakub Wolny zawodnik

Kasierski Tomasz, Kaczmarek Patryk transfer definitywny z Orła Kawęczyn,w poprzednim sezonie Tomek strzelił 8 goli a Patryk 5 dla swojego klubu.

Beniamin Trzepacz powrót z rocznego wypożyczenia z 3-ligowego KKS 1925 Kalisz ( Beniamin w ubiegłym sezonie wystąpił w 13 meczach 3 ligi strzelając 1 gola w derbowym spotkaniu z Ostrovią 1909 Ostrów WLKP. Występował również w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorów starszych, gdzie wraz z zespołem wywalczył wysokie 2 miejsce, w tych rozgrywkach strzelił 25 goli i został królem strzelców ligi wojewódzkiej. Z KKS-em wywalczył również puchar polski na szczeblu okręgowym, a także centralnym w finale pokonując najpierw Jarotę Jarocin a następnie Górnika Konin)

Wszystkich kibiców zapraszamy na inaugurację nowego sezonu. Sobota godz. 16.00 Stadion 1000-lecia w Turku ul. Sportowa 3