Polonia Leszno-Tur 1921 Turek 1:3, junior B1- relacja

Polonia Leszno-Tur 1921 Turek 1:3 (1:1)

" Nasza drużyna pojechała na ostatni mecz do Leszna by powalczyć o drugie miejsce na zakończenie rozgrywek ligi wojewódzkiej. Niezbędne do tego było zwycięstwo nad miejscową Polonią . Od początku mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Przeciwnik był bardzo groźny w szybkim ataku i w ten sposób zdobył prowadzenie. Po niespełna kwadransie gry nasi obrońcy stracili piłkę w środkowej strefie boiska, piłkarze gospodarzy szybko rozegrali kontrę i w sytuacji sam na sam Szymon Klecha był bez szans. Po chwili gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, na szczęście po strzale z bliskiej odległości piłka minęła słupek naszej bramki. W odpowiedzi strzał Kacpra Koszeli zza pola karnego z dużym trudem obronił bramkarz Polonii. Wyrównanie dla naszej drużyny padło po szybko wyprowadzonej kontrze. Kacper Koszela zagrał na wolne pole do Gabriela Baznera, który po przyjęciu piłki i minięciu bramkarza strzelił do pustej bramki.

Druga połowa należała już do naszego zespołu, który grał z większą determinacją. W obronie dużo spokoju wniósł wprowadzony po godzinie gry i powracający po długiej kontuzji Kacper Krzyżostaniak. Wejście Kacpra miało duże znaczenie także dla naszej ofensywnej gry. Przesunięty do drugiej linii został Michał Dybus, który miał udział w obu zdobytych przez naszą drużynę bramkach. Prowadzenie padło po najpiękniejszej akcji meczu. Miłosz Łukasik po przejęciu piłki natychmiast zagrał w pole karne do Gabriela Baznera, ten z kolej z pierwszej piłki zgrał do wychodzącego na czystą pozycję Michała, który nie zmarnował idealnej sytuacji. Przy trzeciej bramce Michał dostał podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne i przelobował wychodzącego bramkarza. Zmierzającą do bramki po odbiciu od ziemi piłkę próbował wybić obrońca gospodarzy, jednak został uprzedzony przez Pawła Rybaka, który z najbliższej odległości głową pakuje piłka do siatki.

Zwycięstwo nad Polonią Leszno , przy jednoczesnej porażce drużyny LKS Gołuchów zapewniło naszej drużynie drugie miejsce na koniec rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego Grupy 2.

Szymon Klecha, Patryk Jaśkiewicz (80 Filip Budka) Bartosz Stasiak, Jakub Kubiak, Michał Dybus (75 Jakub Matusiak), Szymon Walczak, Gabriel Bazner, Bartosz Witkowski (65 Bartosz Frątczak), Marcel Kostrzewski (60 Kacper Krzyżostaniak) Miłosz Łukasik (68Paweł Rybak) Kacper Koszela (75 Bartosz Serafiński)

Kadra biorąca udział w rozgrywkach : Kacper Majcherek, Patryk Chojnacki, Szymon Klecha, Kamil Ślusarek, Patryk Jaśkiewicz, Filip Budka, Szymon Mielczarek, Bartosz Stasiak, Jakub Kubiak, Michał Dybus, Jakub Matusiak, Stanisław Płóciennik, Szymon Walczak, Gabriel Bazner, Bartosz Witkowski, Wiktor Stasiak, Bartosz Frątczak, Marcel Kostrzewski, Kacper Krzyżostaniak, Miłosz Łukasik, Paweł Rybak, Kacper Koszela, Adam Kąciak, Bartosz Serafiński, Patryk Mądrachowski, Mikołaj Modrzejewski, Szymon Janicki."

trener- Michał Szymański