Przygotowania Młodzika starszego

W tym tygodniu drużyna Młodzika starszego w ramach przygotowań do rundy wiosennej w grupie mistrzowskiej najpierw w środę rozegrała sparing z drużyną Akademii Sportu Kiełczów, a w sobotę brała udział w turnieju halowym w Kłodawie.

Sparing z AS Kiełczów był rozegrany na sztucznym boisku w Uniejowie. Dla naszej drużyny środowy sparing był pierwszym w tym roku na dużym boisku i było to widać od samego początku. Lepiej prezentowała się drużyna z Kiełczowa, która w Uniejowie przebywała na obozie. Z upływem minut nasi chłopcy zaczęli prezentować się dużo lepiej jednak mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z dolnego śląska 5:3.

Skład Tura: Szymon Klecha, Miłosz Maciejewski, Filip Kurek, Norbert Jacaszek, Franciszek Tomaszak, Nikodem Marciniak, Igor Pichłacz, Adam Oleksy, Piotr Kubka oraz Kamil Ślusarek, Mateusz Borowski, Jakub Skopiński, Jakub Kotoński, Mateusz Romke, Kamil Krotowski, Aleksander Kowalczyk.

Bramki strzelali: Kamil Krotowski, Adam Oleksy, Franciszek Tomaszak.

W sobotę od samego rana zespół uczestniczył w turnieju halowym w Kłodawie organizowanym przez Koniński OZPN. Na dwanaście drużyn nasz zespół zajął siódmą lokatę. Drużyna prezentowała się bardzo dobrze w całym turnieju tracąc tylko dwie bramki, w dodatku obie stracone bardzo pechowo co niestety zaważyło na wyniku.

Mecze w grupie B:

MKS TUR 1921 Turek – Sparta Konin I 0:1

MKS TUR 1921 Turek – Górnik Kłodawa II 4:0 (br. Piotr Kubka x2, Filip Kurek, Adam Oleksy)

MKS TUR 1921 Turek – Oranje Konin 0:1

Dwie pechowe i niezasłużone porażki w grupie sprawiły że zespół grał o miejsca 7-9 i tą rywalizację wygrał.

Mecze w grupie F o miejsca 7-9:

MKS TUR 1921 Turek – Oranje Konin 2005 0:0

MKS TUR 1921 Turek – Warta Rumin 4:0 (br. Adam Oleksy x2, Nikodem Marciniak, Piotr Kubka)

Warto odnotować, że najlepszym bramkarzem w turnieju został Szymon Klecha.

TUR grał w składzie: Szymon Klecha, Miłosz Maciejewski, Nikodem Marciniak, Piotr Kubka, Adam Oleksy, Filip Kurek, Norbert Jacaszek, Franciszek Tomaszak, Kamil Krotowski, Kamil Ślusarek.