Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MKS "Tur 1921" Turek.

W niedziele 18 grudnia 2016 roku na hali w Słodkowie odbył się Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Miejskiego Klubu Sportowego "Tur 1921" Turek. W turnieju brali udział tylko piłkarze klubu, a więc około 150 zawodników. Turniej przyjął charakter zabawy, jego celem nie były zwycięstwa i nagrody, ale integracja i miło spędzony czas. Mimo takiej formy turnieju zawodnicy dostarczyli licznie zgromadzonym kibicom, wiele emocji. Aby każdy z zawodników miał możliwość gry, turniej podzielono na mini turnieje, zgodnie z kategoriami wiekowymi.

W pierwszym mini turnieju udział wzięły cztery zespoły, w skład których weszli najmłodsi zawodnicy klubu z grupy żaków. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Drużyny dla zabawy przyjęły nazwy różnych klubów, więc mieliśmy możliwość obejrzenia takich zespołów jak Legia Warszawa, Bayern Monachium, Borussia Dortmund i MKS Tur 1921 Turek. Zwyciężyła Legia Warszawa, drugie miejsce zajęła Borussia, trzecie Bayern, a ostatnie Tur 1921. Wybrano także najlepszego zawodnika, którym został Michał Najberg, a najlepszym bramkarzem Oliwier Szydłowski. Zwycięska drużyna otrzymała Puchar Prezesa Pawła Młynarskiego, a wyróżnieni zawodnicy okolicznościowe statuetki.

Następny mini turniej rozegrali chłopcy z grup orlika, młodzika młodszego oraz młodzika starszego. Udział wzięło 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Następnie bezpośrednio drużyny, które zajęły 3 miejsca w grupie walczyły o miejsce 5, drużyny z 2 miejsc grały o 3 miejsce a zwycięscy walczyli w finale o puchar. I miejsce zajęła drużyna Orlika 1, II-Orlik 2, III-Młodzik Starszy 3, IV-Młodzik Młodszy 2, V-Młodzik Młodszy 1 i VI-Orlik 3. Najlepszym zawodnikiem został Kacper Chruściński a bramkarzem Filip Jarek.

Trzeci mini turniej odbył się pomiędzy zawodnikami z grup młodzika starszego, trampkarza młodszego i trampkarza starszego. Udział wzięło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. Następnie, jak w poprzednich rozgrywkach, bezpośrednio drużyny walczyły o miejsce 5, 3 a zwycięscy grup walczyli w finale o puchar. I miejsce zajęła drużyna Tura 2004, II-Trampkarza Starszy 2, III-Trampkarz Starszy 1, IV-Młodzik Starszy 1, V-Tur 2003 i VI-Młodzik Starszy 2 Najlepszym zawodnikiem został Gabriel Bazner a bramkarzem Kacper Wojnarowski.

W ostatnim mini turnieju udział wzięły 3 zespoły: juniorzy starsi i seniorzy. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Pierwsze miejsce zajął zespół seniorów II, drugie miejsce seniorzy I a trzecie juniorzy starsi. Najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Lempacha z drużyny juniorów a bramkarzem Mateusza Polipowskiego. Zwycięski zespół otrzymał puchar a wyróżnieni zawodnicy statuetki.

Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe paczki świąteczne ufundowane przez MKS „Tur 1921” Turek.

Turniej był przede wszystkim wspaniała zabawą, ale również sposobem na spędzenie niedzielnego przedpołudnia na boisku, zamiast przed telewizorem czy komputerem. Wierzymy, że Turniej Świąteczny wejdzie na stałe do naszego kalendarza i w kolejnych latach będzie sprawiał wiele radości naszym zawodnikom i ich rodzinom.

W tym miejscu należy podziękować trenerom: Dawidowi Jóźwiakowi, Darkowi Brzostowskiemu, Tomaszowi Płoszce, Januszowi Modrzejewskiemu, prezesowi Pawłowi Młynarskiemu za organizację i przeprowadzenie turnieju a także Karolowi Cichomskiemu za opiekę medyczną. Dodatkowe podziękowania należą się Panu Marianowi Dybusowi, Prezesowi PSS Społem w Turku za pomoc i wsparcie przy nabyciu 130 sztuk świątecznych paczek.