Zwycięstwo młodzików młodszych w Kole

W niedzielę 16 października drużyna Tura mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią II Koło. Oba zespoły nie zasmakowały jeszcze zdobyczy punktowej w lidze, dlatego można było spodziewać się zaciętego i pełnego walki meczu. Spotkanie zaczęło się od zdecydowanych ataków zawodników Tura. Bardzo dobra organizacja gry oraz współpraca naszej drużyny zaowocowała pierwszym strzelonym golem. Piłkę w środku pola przejął Piotr Ubysz i potężnym strzałem z 20 metrów pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy. Kilka minut później dwie bramki dołożył najlepszy strzelec naszej drużyny Adam Dzieran. W dalszym etapie meczu ataki Tura nie ustępowały czego efektem były dwa strzelone gole jeszcze przed przerwą. Najpierw bramkarza Olimpii pokonał Michał Stefaniak, a zaraz potem Kacper Mruk. Na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 5:0

W drugiej połowie drużyna Tura nadal była tą lepsza, aczkolwiek w naszą grę wkradło się kilka błędów. Złe ustawienie i rozkojarzenie niektórych zawodników skutkowało groźnymi kontrami Olimpii. Jedna z takich kontr zakończyła się bramką strzeloną przez gospodarzy. Na szczęście nasza drużyna bardzo dobrze zareagowała na tę stratę. Dwie bramki zdobył świetnie dysponowany tego dnia Bartek Wojtkowiak. Kilka minut później bardzo dobrym i precyzyjnym strzałem popisał się Szymon Warzych i gdy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie, gospodarzom udało się zdobyć gola na 8:2. Takim też wynikiem zakończył się mecz i drużyna Tura wreszcie mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Kolejny mecz rozegramy w sobotę 22 października na stadionie w Turku, a naszym przeciwnikiem będzie Warta Krzymów. Serdecznie zapraszamy kibiców Tura na to spotkanie.