ZWYCIĘSTWO TURA 1921 Z POLONIĄ LESZNO

ZWYCIĘSTWO TURA 1921 Z POLONIĄ  LESZNO

Nietypowo, bo w środę odbyła się przełożona 18 kolejka mistrzowska IV ligi seniorów. W pierwotnym terminie 17 marca odbył się tylko jeden mecz, gdzie Ostrovia pokonała u siebie PKS Racot 6-0. Pozostałe mecze, że względu na zły stan boisk, zostały przełożone na 18 kwietnia.

Na własnym terenie MGKS „Tur 1921” Turek podejmował 6 zespół Stainer Polonia Leszno. W rundzie jesiennej zespół z Leszna pokonał Tura 2-0. Po bardzo dobrym początku rundy wiosennej apetyty kibiców jak i zespołu były ogromne. Wszyscy liczyli na zwycięstwo zespołu ze Sportowej, jednak zdając sobie sprawę z umiejętności rywala.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Zespół gości grał bardzo ostrożnie, cała drużyna pozostawała na swojej połowie, czekając na ataki gospodarzy. Z chwilą przejęcia piłki, trzech zawodników Polonii ruszało do szybkiego ataku. Dwukrotnie strzały zza pola karnego wybronił bramkarz Łukasz Szymański. Także Tur stwarzał sobie sytuacje bramkowe, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Tura 1921 wyszedł jeszcze bardzie zdeterminowany. Gospodarze przeważali na całym boisku, jednak goście próbowali się odgryzać szybkimi kontrami. Tur mógł wyjść na prowadzenie po silnym strzale Macieja Rojewskiego, dwukrotnie sam na sam z bramkarzem wychodził Bartek Grabowski, także inni zawodnicy mieli szansę na strzelenie gola. Gol, który wisiał w powietrzu w końcu dał nam prowadzenie w 77 minucie. Po szybkiej kontrze Bartka Grabowskiego uderzenie obronił bramkarz gości, jednak piłka wpadła w środek pola karnego gdzie wślizgiem zwycięskiego- jak się później okazało- gola strzelił Igor Witczak. Po zdobyciu bramki Tur 1921 nie miał zamiaru się cofać i pilnować wyniku, zawodnicy starali się strzelić kolejne bramki. Także zespół z Leszna tracąc bramkę ruszył bardzie otwarcie na bramkę Szymańskiego, jednak kolejny raz defensywa Tura spisywała się perfekcyjnie, rozbijając ataki gości.

Mecz zakończył się zwycięstwem Tura 1921 1-0. Niestety zespół z Gołuchowa także wygrał swój mecz i nadal wyprzedza nas 2 punktami. Po ostatniej kolejce do 6 Polonii mamy straty tylko 3 punkty, a sobotnio- niedzielna kolejka jest bardzo trudna dla zespołu z Leszna i Gołuchowa. W pierwszym meczu zespół Gołuchowa jedzie do Ostrowa, gdzie zmierzy się z Ostrovią, natomiast zespół z Leszna podejmuje u siebie lidera rozgrywek Victorię Września.

Tur 1921 rozegra 21 kwietnia 3 mecz na własnym boisku, a rywalem będzie Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski. Zapraszamy do kibicowania.

Trener: Dawid Jóźwiak, asystent trenera Przemysław Zając, kierownik Łukasz Zych.

Skład Tura 1921: Szymański, Rojewski, Czajka, Młynarski, Bieniek(69’ Przybylak), Ignaczak(67’ Wolski), Błaszczyk(67’ Tovstopiat), Fret, Maliński, Witczak(85’ Izydorczyk), Grabowski

Rezerwowi: Brzostowski, Izydorczyk, Tovstopiat, Przybylak, Kaczmarek, Kwapisz, Wolski