Młodzik starszy MKS Tur1921 Turek – TULISIA Tuliszków 4:0

Młodzik starszy MKS Tur1921 Turek – TULISIA Tuliszków  4:0

W niedzielne przedpołudnie na stadionie w Turku swój mecz rozgrywała drużyna Młodzika starszego pewnie pokonując Tulisię Tuliszków 4:0. Świetny mecz rozegrał Piotr Kubka, który miał udział przy wszystkich czterech bramkach.

Od samego początku meczu wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze czego efektem była szybko strzelona bramka przez Piotra Kubkę, po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Mateusz Romke. Kolejne bramka padła w 20 minucie , gdy na bramkę strzelał Kubka, a skuteczną dobitką popisał się Igor Pichłacz. Mimo kolejnych ataków Tura do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron w dalszym ciągu to gospodarze dominowali na boisku stwarzając sobie kolejne sytuacje strzeleckie. W 37 minucie Piotr Kubka minął bramkarza i strzelił na bramkę, gdzie piłkę ręką z samej lini bramkowej wybił zawodnik gości. Sędzi słusznie podyktował rzut karny, który pewnie na gola zamienił Nikodem Marciniak. W końcówce spotkania ponownie na bramkę strzelał Kubka, a skuteczną dobitką wynik meczu ustalił Szymon Nowak.

Zespół Bartosza Grabowskiego prezentował się dzisiaj zdecydowanie lepiej, praktycznie nie dopuszczając przeciwnika pod swoją bramkę. Chłopcy stworzyli sobie mnóstwo okazji do zdobycia bramki i szkoda, że tylko cztery razy pokonali bramkarza gości.

Skład Tura: Szymon Klecha, Dominik Zub, Filip Kurek, Norbert Jacaszek, Franciszek Tomaszak, Nikodem Marciniak, Igor Pichłacz, Piotr Kubka, Mateusz Romke(kpt) oraz Kamil Ślusarek, Jakub Kotoński, Jakub Skopiński, Kamil Krotowski, Aleksander Robak, Szymon Nowak.

Po tym spotkaniu drużyna MKS TUR 1921 Turek awansowała na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.