Niespodziewana przegrana Juniorów

Mks „Tur1921” Turek - Piast Grodziec 0:1

Sobota 01.10.2016 junior starszy podejmował na swoim boisku drużynę z Grodźca. Nasz zespół z dużym optymizmem przystępował do meczu ponieważ w środę wygrał na wyjeździe z drużyną Kasztelani Brudzew.

Spotkanie zaczęło się od zmasowanych ataków naszego zespołu, cały czas byliśmy w natarciu na bramkę gości, niestety nasi zawodnicy najczęściej zatrzymywani byli przez defensywę Piasta. Mieliśmy około 75-80 % posiadanie piłki ale nic nie potrafiliśmy zdziałać.

Pierwsza część meczu zakończyła się remisem 0-0.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się cały czas przeważaliśmy. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na zdobycie gola bo goście całym zespołem się bronili i liczyli tylko na kontrę. W końcówce meczu taka kontra przyniosła im 100% okazję do strzelenia gola. Nasz bramkarz przewrócił napastnika i sędzia podyktował rzut karny. W 85 min przegrywaliśmy 0-1 i do końca meczu nie potrafiliśmy strzelić gola.

Ciężko mówić o takim meczu, jesteś w posiadaniu piłki prawie przez cały mecz i przegrywasz. Musimy zdecydowanie poprawić naszą skuteczność pod bramką bo mamy okazję ale nie możemy zamienić ich na bramkę.

D.Brzostowski