ORANJE KONIN CUP

W niedzielny poranek 23.11.2013, najmłodsi zawodnicy naszego klubu rocznika 2004 i młodsi brali udział w turnieju Oranje Konin Cup. Nasi piłkarze po raz pierwszy wystąpili w takim składzie w rozgrywkach turniejowych, ponieważ są oni z rocznika 2004. W zawodach wzięło udział, aż 10 drużyn, miedzy innymi z Poznania, Inowrocławia trzy drużyny z Konina, Ostrowa Wlkp., Koła, Żelazkowa, Tuliszkowa i Turku.

Zapraszamy do zakładki GALERIA!

W naszej grupie walczyliśmy z Oranje Konin I, Oranje Konin Stare Miasto, AP Ostrów Wlkp. I Olimpia Koło. Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Ostrowa. Początek był trochę nerwowy, ale z każdą minutą nasza drużyna się rozkręcała i stwarzała sobie sytuacje, lecz nie potrafiliśmy wykorzystać dogodnych okazji. Mecz zakończył się bezbrakowym remisem. Kolejnym rywalem była drużyna z Koła. Spotkanie stało na wysokim poziomie, bramkarze obu drużyn bronili bardzo dobrze i dzięki fantastycznym paradom spotkanie po raz drugi zakończyło się wynikiem 0-0. Kolejnym rywalem była ekipa ze Starego Miasta. W tym meczu byliśmy lepszą drużyna i bardzo szybko potrafiliśmy to udowodnić. Z dystansu mocnym strzałem popisał się Kacper Brzostowski i nie dał szans bramkarzowi. Druga bramka padła po długim podaniu od obrońcy, z pierwszej piłki uderzył Mateusz Romke i piłka wpadła w samo okienko. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla Tura. Ostatnie spotkanie rozegraliśmy z najlepszą drużyną w grupie Oranje Konin I, graliśmy w tym meczu jak równy z równym. Bramkę straciliśmy z rzutu wolnego, bardzo mocny strzał oddał zawodnik Oranje, (który na koniec został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju) i nasz golkiper był bez szans. Bliski wyrównania był Kacper Brzostowski, ale świetną interwencją popisał się bramkarz rywali. Był to ostatni mecz w grupie, który zakończył się 1-0 dla Konina. W czterech meczach zanotowaliśmy 1 zwycięstwo, 2 remisy i 1 porażkę. W grupie zdobyliśmy 5 punktów i zajęliśmy 4 miejsce.

Może w tych meczach nie strzeliliśmy zbyt wielu bramek bo tylko 2, ale też straciliśmy ich najmniej w grupie. Zawodnicy potrafili się szybko organizować w obronie i efekt był taki że po stronie wpuszczonych mamy tylko 1 bramkę.

AP OSTRÓW – TUR 1921 0-0

TUR 1921 – OLIMPIA KOŁO 0-0