TURNIEJ HALOWY

Zawodnicy MKS Tur 1921 Turek z rocznika 2003 i młodsi wzięli udział w turnieju halowym, który odbył się 1 grudnia w Grodzisku Wlkp. Nasza drużyna znajdowała się w grupie pierwszej z takimi zespołami jak: UKS Dyskobolia II, Orzeł Granowo I, Pogoń Lwówek oraz Suchary Suchy Las.

Zapraszamy również do zakładki GALERIA!

Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z Orłem Granowo. Mecz stał na wyrównanym poziomie, stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje, których nie zamieniliśmy na bramę. Naszych napastników wyręczył bramkarz Bartosz Rygiert, który mocnym wykopem przelobował golkipera drużyny przeciwnej i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia 1-0. Do końca Wynik już nie uległ zmianie. Następnym rywalem w naszej grupie była Dyskobolia II. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, chociaż po raz kolejny mieliśmy sytuacje do zdobycia bramki, ale bramkarz rywali kapitalnie obronił strzał Jakuba Dłoniaka. Po dwóch meczach grupowych mieliśmy 4 punkty. W trzecim meczu zostaliśmy rozbici przez zawodników ze Suchego Lasu 6-1. Ten mecz nam kompletnie nie wyszedł, popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, które zostały wykorzystane przez przeciwnika. Musieliśmy się szybko pozbierać po porażce, bo mieliśmy 10 min przerwy do następnego meczu z Pogonią Lwówek. To spotkanie zaczęło się bardzo dobrze bo w 3 min po indywidualnej akcji Dłoniaka prowadziliśmy 1-0. Nie minęły dwie minuty, a prowadziliśmy już 2-0. Bardzo aktywny tego dnia Dłoniak miał duży udział przy bramce, ponieważ naciskał obrońcę, który źle zagrał do bramkarza, a ten zaskoczony przepuścił piłkę między nogami. Dzięki tym 3 punktom zajęliśmy 2 miejsce w grupie i walczyliśmy o 3 miejsce w całym turnieju. W tym meczu trafiliśmy na drużynę gospodarzy UKS Dyskobolia I. Szybko stracona bramka na początku spotkania ustawiła nam mecz. Próbowaliśmy szybko odrobić straty, ale naraziliśmy się na kontry i traciliśmy kolejne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4-0 dla Dyskobolii. Z naszego zespołu został wyróżniony Jakub Dłoniak, który otrzymał nagrodę najlepszego zawodnika naszej drużyny.

Dzięki temu, że turniej odbywał się w Grodzisku Wlkp. drużyna mogła zwiedzić stadion Groclinu Dyskobolii, na którym ostatnio przebywała nasza reprezentacja Polski. Zwiedziliśmy również kawiarenkę klubową, w której znajdują się trofea i zdjęcia. Po zwiedzaniu dzieciaki spędzili trochę czasu na klubowej kręgielni.