Relacja z meczu Młodzika mł Tura z Blękitnymi Mąkolno

W trzeciej kolejce drużyna Tura mierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z Błękitnymi Mąkolno. Nasi zawodnicy byli bardzo zmotywowani na ten mecz ponieważ mieli w głowach porażki w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu. Za wszelką cenę chcieli udowodnić, że tamte przegrane spowodowane były tylko brakiem szczęścia i skuteczności. Niestety spotkanie z Mąkolnem od samego początku nie układało się po naszej myśli. Drużyna gospodarzy kontrolowała przebieg spotkania i inicjatywa leżała po ich stronie. Dłużej utrzymywali się przy piłce i tworzyli groźne akcję. Nasi zawodnicy, nieco zdziwieni takim początkiem skupili się na defensywie i co jakiś czas przeprowadzali niegroźne kontry. Około 26 minuty meczu w zamieszaniu pod polem karnym Tura, najsprytniej zachował się jeden z zawodników Błękitnych i wpakował piłkę do bramki. Po tym golu gospodarze nieco spuścili z tonu i pozwolili naszej drużynie na groźniejsze akcję. Niestety nic z tego nie wynikło i do przerwy Mąkolno prowadziło z Turem 1:0

Na drugą połowę Tur wyszedł mocno zmobilizowany, po zawodnikach widać byłą sportową złość, która przełożyła się na dużo lepszą grę. Bardzo dużo zamieszania na połowie przeciwnika robił Adam Dzieran do spółki z Szymonem Warzychem. To po ich akcjach, nasza drużyna mogła zdobyć bramkę lecz kolejny raz brakowało skuteczności. Wykorzystali to zawodnicy gospodarzy, którzy po jednej z kontr podwyższyli wynik na 2:0, a kilka minut później na 3:0. Po stracie dwóch bramek oraz wprowadzeniu kilku zmian, gra Tura nie zmieniła się. Nadal atakowaliśmy, prowadziliśmy grę i wymienialiśmy dużo podań lecz nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką przeciwników. Dobrze dysponowana tego dnia obrona Błękitnych nie pozwoliła nam na zbyt wiele. Na kilka minut przed końcem meczu, po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry, gospodarze strzelili kolejną bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0 dla drużyny z Mąkolna. Następny mecz Tur rozegra przed własną publicznością w niedzielę 9 października o godzinie 11:00, a rywalem będzie lider tabeli Oranje Konin. Wszystkich kibiców zapraszamy, aby swoją obecnością i dopingiem pomogli zawodnikom Tura w tym spotkaniu.